Kako se pripravite na selitev?
| Članek je bil prebran 1.357 krat.
Slabo!Zadostno!Dobro!Prav dobro!Odlično!

Bodimo odkriti – selitev je vedno vsaj nekoliko stresna. Toda, nanjo se lahko po drugi strani tudi pripravimo, tako da sam proces selitve poteka čim bolj gladko in brez težav. Pri selitvi je izjemnega pomena, da se pravilno lotimo pakiranja. Spodaj vam predstavljamo nekaj nepogrešljivih nasvetov, da bo selitev zares potekala brez težav.

Najprej se je smiselno lotiti nepomembnih zadev, ki jih spakirajte posebej. To so stvari, brez katerih lahko z lahkoto živeti in jih ne boste pretirano pogrešali. Na tak način boste morda spraznili tudi do polovico stanovanja ali hiše. To je tudi dober začetek, da se lotite temeljitega pregleda tega, kar bi bilo smiselno zavreči, kaj lahko podarite ali kar bi bilo mogoče prodati. V kolikor se selimo med poletjem, lahko že takoj spakiramo celotno garderobo, smučarsko opremo in druge predmete, ki jih uporabljamo le pozimi. Dobro je, da so škatle označene in da imamo na vrhu vsake škatle tudi seznam stvari, ki so v njej. S tem se izognemo nereda ob razpakiranju.

Čeprav se to marsikomu zdi potrata denarja, pa si na tak način prihranimo obilo časa in tudi stresa. S selitvenim servisom lahko namreč vse spakirano preselimo najhitreje in najbolj učinkovito. Prav tako selitev na ta način poteka kar se da sistematično. Najbolje je, da se za selitev dogovorite zgodaj zjutraj – v kolikor boste prva stranka, bo selitev potekala hitro in ob dogovorjenem času. Zjutraj boste imeli tudi največ energije, povrh vsega pa boste imeli na tak način tudi dovolj časa za razpakiranje škatel v novem domu. Če se selitve lotite sami, potem je smiselno imeti lahko gospodarsko vozilo (kombi), s katerim lahko naenkrat prepeljemo večje kose pohištva in več škatel.

Pri selitvi je najpomembneje, da spakiramo pametno – da torej uporabimo pravo strategijo in se zadeve lotimo organizirani. S pravo organizacijo je mogoče svoje stvari spakirati zelo hitro. Že prej je potrebno po bližnjih trgovinah nabrati škatle različnih dimenzij. Knjige je najbolje zapakirati v manjše škatle, za kar boste hvaležni, ko jih boste prenašali, saj so knjige zelo težke. Kable električnih naprav med pakiranjem označite, da boste točno vedeli, kateri tabel gre h kateri napravi. Obleke pakirajte v velike vrečke, tiste na obešalnikih, spakirajte kar z obešalniki vred. Steklo, ogledala, naprave in občutljivo pohištvo zavijte v časopisni papir in posebno folijo z mehurčki. Če občutljive stvari pakirate v škatlo, med njih natlačite časopisni papir, s čimer onemogočite njihovo premikanje. Televizor ali računalnik je najbolje seliti v originalni embalaži.

Ko stvari zlagate na vozilo, najprej naložite največje in tudi najtežje kose. Te kose je smiselno tudi privezati, da se med vožnjo ne premikajo po vozilu. Ko končate s tem, nadaljujte s sedežno  garnituro, posteljo, mizo in ostalim pohištvom. Šele na koncu zlagajte škatle, pri čemer so spodnje vedno težke, zgornje pa lažje. Za zaščito lahko uporabimo še odeje in blazine, ki jih namestimo med pohištvo in škatle, s čimer preprečimo, da bi se stvari poškodovale med samim prevozom.

© 18. 05. 2024 - hitrinakup. Oglaševanje.