Se spletno gostovanje v tujini izplača?
| Članek je bil prebran 1.670 krat.
Slabo!Zadostno!Dobro!Prav dobro!Odlično!

Paketi spletnega gostovanja pri nas so povečini nekoliko dražji od podobnih paketov izven naših meja. Nekatere to prepriča, da se odločijo za tujega ponudnika spletnega gostovanja, da bi na ta način privarčevali kak evro. Pa se s takšno odločitvijo v resnici da kaj privarčevati?

Omarice s serverjiPrvi pomemben pomislek zoper tuje ponudnike gostovanja spletnih strani je oddaljenost strežnikov. Če strežniki niso v Sloveniji, ne morete vedeti, kako odzivni bodo in ali lahko ponudnik na tujem zares zagotavlja kakovost, ki jo obljublja v svoji storitvi. Pomisleki glede oddaljenosti strežnikov in njihove kvalitete je pomemben tudi zaradi hitrosti prikazovanja vsebine spletne strani. Že sama oddaljenost strežnika namreč lahko povzroči, da se stran nalaga dlje, kakor če bi bil strežnik v Sloveniji. Počasna spletna stran pa zna odgnati še tako vztrajnega obiskovalca. Poleg zgornjega pomisleka, zna biti problem tudi pravilno delovanje e-pošte in spletne strani. Lahko se namreč zgodi, da ne eden ne drugi ne delujeta, to pa posledično pomeni, da ne morete dostopati do svojih podatkov. Ko želite reševati nastalo situacijo se seveda lahko zgodi, da je v tujini noč ali pa zgodnje jutro in da ne boste mogli priklicati nikogar. Telefon bo torej zvonil v prazno, vi pa boste izgubljali dragocene minute in potencialne kupce. Tudi če podporno ekipo uspete priklicati, ostaja pri tujem ponudniku spletnega gostovanja še vedno jezikovna ovira, ki lahko situacijo še poslabša.

Prav tako je malo verjetno, da bo paket spletnega gostovanja pri tujem ponudniku v primerjavi z domačimi toliko nižji, da bi se iz razlike poplačali visoki stroški telefona, ko boste klicali v tujino.

© 04. 05. 2025 - hitrinakup. Oglaševanje.